AUTOBAN
Tasarım Ekibi

2003 yılında Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar tarafından kurulan Autoban, İstanbul merkezli, çok disiplinli bir tasarım ofisi olarak ulusal ve uluslararası çapta projelere imza atıyor. Tanıdık form ve malzemeleri, mekândaki yaşamın parçası hâline getirmek üzere çağdaş bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan stüdyo, zanaat teknikleri ve modern teknolojinin imkânlarıyla yeni deneyler yapıyor. İngiltere, İspanya, Hong Kong, Rusya, Çin ve Azerbaycan gibi ülkelerde uluslararası projeler gerçekleştiren ekip yenilikçi ve özgün tasarımlarıyla uluslararası alanda birçok ödül de kazandı. İkilinin aldığı ödüller arasında 2005 yılında Wallpaper* Dergisi En İyi Genç Tasarımcı, 2014 yılında Bakü’nün Hayder Aliyev Havalanı’nın iç mekân tasarımıyla aldıkları RedDot ve 2012 Wallpaper* Tasarım Ödülleri’nin “En İyi Domestik Tasarım” kategorisinde “En İyi Yatak” ödülü de bulunuyor.

ZEHRA UÇAR
Küratöryel Danışman

Zehra Uçar İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra 1987 yılında Han Tümertekin ile Mimar-lar Tasarım’ı kurdu. 1989-1994 yılları arasında Mimar-lar Tasarım’ın yayımladığı Konuşmalar dergisinin editörlüğünü yaptı. 1997-1998 yılları arasında Koleksiyon Mobilya'nın sanat yönetmenliği görevini üstlendi. 2003-2009 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde mimari tasarım stüdyosu yürüttü. :mentalKLINIK ile yurtiçi ve yurtdışı tasarım sergilerine katıldı. Mimarlık ve tasarım üzerine yazıları çeşitli dergilerde yayımlandı. Konut, ticari, kültürel ve restorasyon ile renovasyon alanlarındaki tasarım çalışmalarını halen 2000 yılında kurduğu Zehra Uçar Mimarlık ve Tasarım bünyesinde İstanbul'da yürütmektedir.

UMUT SÜDÜAK
Grafik Tasarım

Umut Südüak, İstanbul’da yaşayan bir grafik tasarımcı ve akademisyendir. 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimini, 2000 yılında Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Okulu’nda iletişim tasarımı üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul’da serbest tasarımcı ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Tasarımcı, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası ödül aldı, atölye çalışmaları yönetti, seminerlere katıldı ve seçici kurul üyelikleri yaptı. 2012’den beri Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) başkanlık görevini sürdürmektedir.

R. PAUL MCMILLEN
Küratöryel Danışman

İletişim uzmanı, küratör ve sanatçı R. Paul McMillen, İstanbul ve Londra’da faaliyet gösteren ve tasarım, kültür & sanat ve filantropi alanında uzmanlaşan marka iletişim ajansı McMillen Gençsü AŞ’nin kurucu yöneticisidir. Daha önce reklam (RPM), medya (Medyatürk) ve film yapım (İmaj, F Stop) şirketleri kurmuş ve yönetmiş; CDP, Dentsu ve Carat ile ortaklıklar yürütmüştür. Aynı zamanda fotoğraf ve tasarım küratörlüğü yapmaktadır. Bu alandaki en son işleri arasında Brüksel, Bozar’da açılan Imagine Istanbul fotoğraf sergisi yer almaktadır. Türkiye’de yaşadığı süre içinde ODTܒde ve Sabancı Üniversitesi’nde iletişim tasarımı dersleri vermiş, Türkiye’nin ilk fotoğraf galerisi olan Pamukbank Galerisi’nı kurmuş ve altı yıl yönetmiştir. İstanbul Modern ve WWF Türkiye’nin kurucu ve mütevellilerindendir.

KORAY MALHAN
Küratöryel Danışman

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde başladığı Endüstri Ürünleri Tasarımı eğitimini 1995 yılında Londra'da Kraliyet Sanat Okulu, Ravensbourne Tasarım ve İletişim Bölümü'nde tamamlayan Koray Malhan, Koleksiyon’un Tasarım ve Marka Direktörü olarak markanın tüm ofis ürün ailesini ve temalarını yönetmektedir. Koray Malhan, “Gala ofis koltuğu” ile 2012 Good Design, Red Dot ve Design Turkey tasarım ödüllerinin; “İkaros kanepe” ile Architect’s Newspaper ve MetropolisLIKES ödüllerinin sahibi oldu. Malhan aynı zamanda, bu yıl NeoCon fuarında sergilenen Oblivion tasarımıyla da ikinci kez MetropolisLIKES ödülünü almaya hak kazandı.